Emeklerimizi bir araya getirmek: Sınıf mücadelesinde ortaklaşma çalıştayı

Bir sınıf dayanışması içinde olmamız gerektiğine şüphemiz yok ama bunun yöntemiyle ilgili bir öneride bulunmak isteriz. Önerimiz, sınıfın hem “gündelik” hem de “uzun vadeli” ihtiyaç ve çıkarlarını gündemine alacak, somut ilişki ve projeler üretecek, katılımcı, ve farklı alanlardaki çalışmaları kapsayıcı bir çalıştay düzenlemektir.

Okumaya Devam Et →

Sınıf Mücadelesinde Ortaklaşma Çalıştayına Doğru 2.3

Toplumsal Sorunların Çözümünde İşçi Sınıfının Rolü etkinliklerinin üçüncüsünde sınıf örgütlerinden ve alandaki mücadele örgütlerinden konuşmacılar eşliğinde “ekoloji ve emek” gündemini tartışacağız.

Okumaya Devam Et →

Sınıf Mücadelesinde Ortaklaşma Çalıştayına Doğru 2.2

Toplumsal Sorunların Çözümünde İşçi Sınıfının Rolü etkinliklerinin ikincisinde sınıf örgütlerinden ve alandaki mücadele örgütlerinden konuşmacılar eşliğinde “toplumsal politikaların demokratikleşmesi” gündemini tartışacağız.

Okumaya Devam Et →

Sınıf Mücadelesinde Ortaklaşma Çalıştayına Doğru 2.1

Sınıf Mücadelesinde Ortaklaşma Çalıştayına Doğru etkinliklerine devam ediyoruz. Bu sefer tartışma başlığımız “Toplumsal Sorunların Çözümünde İşçi Sınıfının Rolü”.

Okumaya Devam Et →

Sınıf Mücadelesinde Ortaklaşma Çalıştayına Doğru 1.2

Artık Her Yer Şirket mi: Evden Çalışanlar ve Evde Kalamayanların Teması ve Mücadelesi Üzerine başlıklı etkinliklerin ikincisinde sınıf örgütlerinden konuşmacılar eşliğinde tartışmaya devam ediyoruz.

Okumaya Devam Et →

Sınıf Mücadelesinde Ortaklaşma Çalıştayına Doğru 1.1

Artık Her Yer Şirket mi: Evden Çalışanlar ve Evde Kalamayanların Teması ve Mücadelesi Üzerine başlıklı etkinliklerimizin ilkinde sınıf örgütlerinden katılımcılar eşliğinde tartışıyoruz.

Okumaya Devam Et →

Panel/Forum: Sınıf perspektifinden göçmenliğe bakmak (2)

Sınıf mücadelesini ortaklaştıracak paydalardan biri olarak ele aldığımız göçmen emeğine, sendikaların, sınıf örgütlerinin, sınıf mücadelesi verenlerin nezdinde bir bakış üretmek ve olası dayanışma mekanizmalarına dair konuşmak istiyoruz.

Okumaya Devam Et →