Çalıştay: Genç İşçiler Çalıştayı

Tarih: 12 Ocak 2019
Yer: Tez Koop-iş 1 No’lu Şube

Tez-Koop-İş Sendikası gençemek Dergisi ve Yeni Emek Çalışmaları Ofisi olarak 12 Ocak Cumartesi günü bir genç işçi çalıştayı düzenleyeceğiz. Çalıştayda, genç işçilerin çalışma ve hayat deneyimlerine, yaşadıkları sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin tartışmalar yapacağız. Tartışmaların, “genç işçi olma” gündemiyle meşgul olan işçilerin, araştırmacıların ve emek örgütlerinin hayat ve emek mücadelesi içinde faydalanabileceği çıktılar üretmesini arzuluyoruz.

Bu türden tartışmaların, herkesin serbest biçimde düşünüp katkı sunabildiği ve katılımcıların sözleri arasında hiyerarşi kurulmayan ortamlarda yapılmasını özellikle önemsiyoruz. Dolayısıyla çalışmamızda böyle bir ortam yaratmaya çalışacağız. Umarız bu ortam, mücadelenin sınırlarını genişletecek fikirlerin/duyguların yeşermesine vesile olur.

Çalıştayımıza; market, dükkan, ofis, sivil toplum kuruluşu, fabrika, atölye, okul, üniversite, hastane, sokak, ev vb. birçok alanda çalışan ya da işsiz olan genç arkadaşlarımız özellikle davetlidir. Aynı zamanda bu gündem üzerine kafa yoran sendikacı, uzman, akademisyen, araştırmacı veya gönüllülerin de tartışmalara çok şey katacağını düşünüyoruz ve onları da aramızda görmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir