2. Genç İşçiler Çalıştayı

Tarih: 16 Kasım 2019
Yer: Mülkiye Kültür Merkezi / ANKARA

Genç işçiler ülkemizde en güvencesiz koşullarda, en düşük ücretlerle çalışan ve de en yoğun işsizliğe maruz kalan kesimlerden biri. Ancak en yaratıcı iletişim ve direnç biçimlerini de yine gençlerin hayata geçirdiğini görebiliyoruz. Dolayısıyla genç işçilerin biraraya gelip hem çalışma hem mücadele deneyimlerine dair kafa yorması acil bir ihtiyaç.

Tam da bu nedenle 12 Ocak’ta Yeni Emek Çalışmaları Ofisi ve Tez Koop İş Sendikası gençemek Dergisi olarak bir Genç İşçiler Çalıştayı düzenlemiştik.* Şimdi bu çalışmanın devamını Ankara’da getiriyoruz. Birinci çalıştaydan da öğrendiklerimiz ışığında Yeni Emek Çalışmaları Ofisi, Tez Koop İş Sendikası gencemek Dergisi ve Mülkiyeliler Birliği Emek Araştırmaları Merkezi olarak 2. Genç İşçiler Çalıştayı’nı 16 Kasım Cumartesi günü 14.00-18.00 arasında Mülkiye Kültür Merkezi’nde düzenliyoruz. Çalıştayda genç ve işçi olmaya kafa yoran tüm emekçiler, araştırmacılar ve emek örgütleri için faydalı çıktılar üretmeyi umut ediyoruz. Bu nedenle çalıştayda herkesin serbest biçimde katkı sunabileceği, hiyerarşi kurulmayan bir ortam yaratmaya gayret edeceğiz.

Çalıştayımıza; market, dükkan, ofis, sivil toplum kuruluşu, fabrika, atölye, okul, üniversite, hastane, sokak, ev vb. birçok alanda çalışan ya da işsiz olan genç arkadaşlarımız özellikle davetli. Aynı zamanda bu gündeme kafa yoran sendikacı, uzman, akademisyen, araştırmacı veya gönüllüleri de aramızda görmek istiyoruz.

*İlk çalıştayın raporuna buradan ulaşabilirsiniz: http://yeniemek.org/genc-isciler-calistayi-raporu-umudu-genc-isciler-tasiyor/

Yeni Emek Çalışmaları Ofisi
Tez Koop İş Sendikası gençemek Dergisi
Mülkiyeliler Birliği Emek Araştırmaları Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir